Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Skype pro iPad? Už brzy!

Vložil na 1.7.2011 – 12.00 Žádný komentář

Skype je stále jedním z nejpopulárnějších komunikačních nástrojů současnosti, ovšem až dosud nebylo možné jeho služeb využívat na tabletech iPad. To by se však brzy mělo změnit.

I když Skype před téměř dvěma měsíci koupil Microsoft, již tehdy jeho manažeři deklarovali, že podpora pro Mac OS X a iOS bude nadále sílit. A zdá se, že své slovo drží.

Až dosud totiž nebyla k dispozici oficiální verze aplikace Skype pro tablety Apple iPad. Nyní se však konečně začíná veřejně mluvit o tom, že by měla v nejbližší době přijít. Skype dokonce oficiálně oznámil dokončování prací na této aplikaci a zveřejnil video s ukázkou.

Jak je vidět, klient Skype byl pro účely tabletu iPad výrazně přepracován tak, aby lépe a efektivněji využil celý jeho potenciál. Ovládání je jednoduché a navržené dle tradičních zvyklostí v iOS zařízeních. Otázkou zůstává pouze to, zda bude k dispozici jen pro iPad 2, který je vybaven i přední kamerou, či zda bude k dispozici také jeho staršímu předchůdci, který touto vymožeností nedisponoval.

Osobně očekávám, že Skype bude dostupný pro iPad i iPad 2, jediný rozdíl bude v tom, že na první generaci nebude možné realizovat videohovory. Zda tomu tak ale skutečně bude, to ukáže až čas. Je však pozitivní vidět, že i aplikace, jež na tabletech iPad dlouhou dobu chyběly, se konečně začínají objevovat. Po nedávném Facebooku zde máme dalšího dlouho očekávaného kandidáta. To svědčí o výrazné popularitě tabletů iPad mezi uživateli a zdá se, že podobného trendu, jaký nastolil Facebook a Skype, se budou držet i další výrobci, kteří dosud na iPad své aplikace nemigrovali.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar