Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Právě vyšel Mac OS X Lion

Vložil na 20.7.2011 – 14.45 5 komentářů

Dlouho očekávaný Mac OS X Lion se konečně dostal do prodeje prostřednictvím App Store. Pojďme se, zatím alespoň ve stručnosti, podívat co přinesl zajímavého a nového.

První a zásadní novinkou, kterou je nutno zmínit, je lokalizace systému do češtiny. Ano, je to tak, Mac OS X je po letech nativně český. To jistě potěší každého, kdo s angličtinou zápasil nebo využíval dodatečný lokalizační balíček, jenž ovšem s sebou přinášel i celou řadu negativ (opožděné aktualizace apod.).

Z dalších novinek nesmíme opomenout uspořádání plochy a práci s gesty. Vše je nyní mnohem bližší systému iOS pro mobilní zařízení, ovšem Apple dokázal v tomto směru stále zachovat tvář desktopového systému (což se například Microsoftu s jeho nově chystanými Windows nepodařilo).

Výrazných aktualizací a změn se dočkaly také aplikace Mail nebo Safari. Nyní se chovají o poznání inteligentněji (ovšem nikoliv na úkor inteligence uživatele, jak se často některé aplikace snaží) a obsahují řadu nových funkcí.

Potěší nás ale také celá řada dalších změn a funkcí. Sám Apple uvádí, že došlo k přidání více než 250 nových funkcí a vlastností. Nechme se tedy překvapit, jak Lion obstojí v praxi. Brzy se na něj podíváme.

Doplňme ještě, že kromě Mac OS X Lion představil dnes Apple také novou generaci svého MacBook Air, Mac Mini a zcela nový a unikátní displej pro Thunderbolt. Detaily o novinkách brzy přineseme.

5 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar