Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Pozor na vraždící žížaly!

Vložil na 13.7.2011 – 12.00 Žádný komentář

Patříte-li mezi příznivce počítačových her, možná vás Mac zatím příliš neuspokojil. Nedávno se však objevila další z řady skvělých herních legend v klonu pro Mac OS X. Řeč je o populárních bojovných červech Worms.

Worms je série tahových počítačových her od společnosti Team17. S novým pokračováním Worms: Special Edition přichází i na Mac OS X. Ve hře hrají hlavní roli kreslení červící, kteří, různě ozbrojeni, mohou ničit krajinu a navzájem na sebe útočit. Hry jsou velmi oblíbené, zvláště díky podpoře WormNetu (hraní po síti) a téměř nekonečnému počtu variací.

Červíky si můžete libovolně pojmenovat, sestavit tak svůj tým a následně likvidovat nepřátelskou vojenskou skupinu pomocí tradičních, ale i poněkud nekonvenčních zbraní. Nechybí brokovnice, samopal, bazuka či granáty, ale k tomu dále přibývají například vybuchující ovce či třaskavé banány. Na výběr je zkrátka z mnoha typů střelných, výbušných či hořlavých zbraní a metod útoku.

Worms (1)I když se z předchozích řádků může zdát, že půjde o agresivní a násilnickou hru, vlastně je to spíše naopak. I když jsou militantní červíci opravdoví bojovníci, jsou zároveň roztomilí a zábavní. Nejrůznější hlášky v mnoha jazycích člověka pobaví a rozhodně se při hře nebudete nudit.

Worms (2)Hru pořídíte prostřednictvím App Store za $ 9.99 USD (tedy asi 170 Kč) a za takovou cenu se skutečně vyplatí. Pokud jste se s Worms setkali dříve (první hra z této série vyšla již v roce 1994), alespoň si nostalgicky zavzpomínáte. A jestliže jste dosud neměli možnost Worms vyzkoušet, určitě si je brzy oblíbíte.

Odkaz na App Store

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar