Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Nový iPad ještě letos?

Vložil na 8.7.2011 – 6.00 Žádný komentář

I když se to zdá neuvěřitelné, tak přestože Apple předsavil druhou generaci svého tabletu iPad teprve před pár měsíci, spekuluje se nyní o uvedení dalšího modelu z této řady ještě v letošním roce!

Je to skutečně tak a spekulace přicházejí z různých zdrojů. Nový „iPad 2 Plus“ či „iPad HD“, jak bývá prozatím tento model v médiích označován, by měl být de facto jen kosmetickým vylepšením současného modelu.

Zdá se tedy, že podobný trend, jaký Apple nasadil u svého iPhone, nyní volí také u tabletu. Připomeňme, že v průběhu září bychom se měli dočkat nového iPhone, jenž by měl být pouze kosmetickým vylepšením současné čtvrté generace. Na zhruba polovinu příštího roku se však počítá s uvedením dalšího iPhone, který by měl být zcela přelomový. To stejné lze tedy očekávat i v případě iPadu.

Názory analytiků se však i v tomto směru různí a někteří upozorňují na to, že iPhone bude inovován poprvé po roce a půl (nepočítáme-li Verizon model nebo bílou variantu). Mohlo by se tedy stát, že si na další iPad po uvedení „HD“ či „Plus“ modelu počkáme klidně do konce dalšího roku.

Ale zpět k oznámeným novinkám – iPad HD by měl mít dvojnásobné rozlišení obrazovky (2048 x 1536 pixelů) a bude určen pro odobornou klientelu z oblasti grafiky a multimédií. Očekává se také vytvoření jakéhosi klonu Final Cut Pro X pro tuto platformu, a právě nový iPad HD by měl být klíčovým prvkem k jejímu představení.

Nechme se překvapit nakolik jsou zprávy pravdivé a přesné. Jakmile budeme vědět více, určitě se s vámi podělíme.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar