Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Nejlepší sudoku pro iPhone

Vložil na 27.7.2011 – 12.00 Jeden komentář

Že je iOS skvělou platformou pro hry jako sudoku nebo piškvorky, o tom nikdo nepochybuje. Objevilo se již mnoho variací na tato témata, ovšem dnes si představíme dosud nejlepší zpracování sudoku, na něž jsme narazili.

Sudoku je stará japonská hra, která si získala velkou oblibu také v našich západních končinách a stala se neodmyslitelnou součástí rodiny logických her typu křížovka či doplňovačka.

Dotykový displej iPhonu, iPodu touch či iPadu je pak skvělým prosředkem k užívání si takové hry a zkrácení si dlouhé chvíle. Postupně se proto začalo objevovat mnoho a mnoho variací sudoku, od jednoduchých až po graficky velice pěkně zpracované. To, které osobně považuji za nejlepší a s oblibou se k němu vracím, pochází z dílny Optime Software, LLC a je na iTunes Store k dispozici zdarma.

Sudoku (1)  Sudoku (2)

Tedy úplně zdarma to není – spolu s aplikací dostanete sadu 100 sudoku, ovšem další variace si již musíte v případě zájmu koupit prostřednictvím in-app purchase. Ceny jsou však velmi přijatelné.

Samotné sudoku je skutečně intuitivní a velice příjemně provedené. Vše ovládáte jedním prstem na hracím poli s vyvedenou grafikou a příjemnou podkresovou hudbou. Hra počítá vaše statistiky, strávený čas a upozorní vás i na nesmyslné tahy – tedy v případě, že chcete umístit někam číslo a dle pravidel sudoku je toto číslo na daném poli nemožné umístit, barevně se vám vysvítí – ovšem není vám ulehčeno přemýšlení nad tím, jak správně číslo patří. Můžete totiž umístit číslo chybně, ale pokud to pravidlům sudoku neodporuje, nebudete – až do nutného konfliktu – na tuto chybu upozorněni.

Hra určitě stojí za vyskoušení a nepochybně si najde své příznivce mezi těmi, kdo si rádi rozvíjí schopnost prostorové orientace a logického myšlení.

Odkaz na iTunes Store

Hodnocení - 5 bodů

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar