Úvodní stránka » Hardware

Mac OS X Lion vyje příští týden

Vložil na 7.7.2011 – 12.00 Žádný komentář

Dlouho očekávané se příští týden stane skutečností – dočkáme se uvedení Mac OS X 10.7 „Lion“. Brzy poté byse mělo objevit také několik hardwarových novinek, zejména z oblasti přenosných počítačů.

Stále není vlastně jasné kdy se Liona dočkáme – nejprve se spekulovalo o 10. červenci, aby datum uvedení bylo stylové a shodné s označením verze. Nicméně toto datum vychází na neděli a nestává se, že by Apple uvolnil nějakou novinku o víkendu.

Další spekulace hovořily o 14. červenci, kdy by mělo dojít také k představení nové generace MacBook Air. Nyní se zase spekuluje o 13. červenci. Ať tak či onak, je jíž téměř jisté, že se někdy v průběhu příštího týdne dočkáme uvedení nové verze operačního systému Mac OS X a budeme si jej rovnou moci stáhnout z App Store.

V návaznosti na uvedení nového operačního systému pak Apple plánuje vydat také několik nových hardwarových kousků. Inovace by se tak měl po zhruba třičtvrtě roce dočkat nejtenčí notebook planety, MacBook Air. Očekává se však také uvedení nové generace MacBook Pro a konečně i stolního Mac Mini. To vše by mělo následovat brzy po uvedení Mac OS X 10.7.

Jednotlivé hardwarové upgrady by se měly vyznačovat především vyšší operační pamětí, použitím kvalitnějších pevných disků a přinejmenším v několika případech i novou nabídkou procesorů. MacBook Air by měl být také doplněn o rozhraní Thunderbolt, do něhož Apple vkládá své naděje do budoucnosti.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar