Úvodní stránka » Novinky

Lion: Milion stažení během prvního dne

Vložil na 22.7.2011 – 12.00 Žádný komentář

Hned během prvního dne, kdy byl Mac OS X 10.7 „Lion“ oficiálně uvolněn, si jej z App Store stáhlo více než milion uživatelů. Jedná se tak o rekordní číslo, které nepochybně překonalo i všechny odhady Applu.

Celý tento týden se nese v duchu nové verze operačního systému značky Apple, na nějž jsme dlouho a netrpělivě čekali a teprve ve středu jsme se konečně dočkali.

Je to neuvěřitelné, ale inovovanou verzi Mac OS X si hned během prvního dne, kdy byl zařazen do nabídky, stáhlo více než milion uživatelů. Tento fakt svědčí hned o několika důležitých věcech:

1) Marketingová strategie Apple funguje dokonale. ;-)
2) App Store se ukázalo jako jednička v online distribuci software a potvrdilo svou úlohu.
3) Zájem o Mac OS X je dostatečně velký a mediálně zajímavý, roste tedy konkurenceschopnost Microsoftu.

Bude zajímavé sledovat, jaké obliby si nový Lion u uživatelů vydobude. Již nyní je však zřejmé, že se z něj stal trhák, který pokořil dosavadní online prodeje jiných produktů. Doplňme také, že díky přímé distribuci a nulovým nákladům na paměťová média, dopravu, skladování a prodejce si Apple během prvního dne prodeje tohoto systému připsal zisk přes 30 milionů dolarů (tedy asi 520 milionů Kč).

Lze očekávat, že prodeje budou v podobném duchu, i když možná ne až tak razantně, pokračovat ještě několik příštích dní. Jako uživatel doufám, že získané prostředky Apple investuje do dalšího rozvoje a zkvalitnění prostředí operačního systému.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar