Úvodní stránka » Novinky

Lion bude možné virtualizovat

Vložil na 13.7.2011 – 6.00 Jeden komentář

Až dosud nebylo možné klientskou verzi operačního systému Mac OS X virtualizovat. To umožňovala pouze serverová varianta. S příchodem nového Mac OS X 10.7 „Lion“ se však situace změní.

Virtualizace je doménou současné doby a hybnou silou aktuálních trendů v IT. Apple, jako velice pokrokový tvůrce nových trendů a myšlenek, proto nemohl tot dění ignorovat.

Až dosud, a to včetně současného Mac OS X 10.6 „Snow Leopard“, bylo možné virtualizovat pouze serverovou verzi operačního systému. Vlastníci standardní klientské licence měli bohužel smůlu. S příchodem Mac OS X „Lion“ se však situace radikálně změní a i držitelé standardních klientských licencí (rozdělení na klientské a serverové zůstane i nadále zachováno) budou moci svůj systém virtualizovat.

V praxi to znamená, že na svůj Mac OS X nainstalujete virtualizační technologii (Parallels, VMware, VirtualBox aj.) a stejným způsobem, jakým jste nainstalovali operační systém do počítače, jej nainstalujete i na virtual machine.

K čemu to může být dobré? Možností je celá řada. Tou nejčastěji zmiňovanou je však možnost otestování neznámých a nových aplikací v izolovaném prostředí a teprve ve chvíli, kdy vše pracuje tak jak má, nainstalujete danou aplikaci také do svého hlavního systému.

Těšme se tedy na příchod Liona, podle nejčastějších spekulací bychom se mohli dočkat již v průběhu zítřejšího dne.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar