Úvodní stránka » Novinky

Kde je můj Lev?!

Vložil na 15.7.2011 – 12.00 Žádný komentář

Mac OS X 10.7 „Lion“, dlouho netrpělivě očekávaná nová verze jablečného operačního systému, se měl objevit již v tomto týdnu. Nestalo se tak. Podívejme se tedy na další možná data uvedení.

Všichni zapálení uživatelé Mac OS X upínali své zraky k tomuto týdnu. Uvedení nové verze 10.7 s kódovým označením Lion bylo původně několika médii ohlášeno na 10. července. Později se začalo spekulovat o 14.7., tedy čtvrtku. Ani to se ale nepotvrdilo a i nadále zůstáváme všichni na Snow Leopardovi.

Nelze bohužel jednoznačně říci kdy bude Lion uveden. Samotný Apple tuto informaci odmítá sdělit a jen tak povzbuzuje další spekulace a tedy vlastně živí i zájem svých zákazníků. Jediná oficiální zpráva je, že se objeví „v průběhu letošního července“. S ohledem na fakt, že jsme již v polovině měsíce, lze s velkou mírou pravděpodobnosti usuzovat, že se uvedení dočkáme v průběhu příštího týdne.

Apple teprve v tomto týdnu veřejně vyzval vývojáře, aby rychle updatovali své výtvory v App Store tak, aby byly kompatibilní s novým systémem. V opačném případě nemohou být zařazeny do nabídky. Lze tedy usuzovat, že je vše skutečně už v cílové rovince a k uvedení nového systému zbývají maximálně jednotky dnů.

Nejnovější spekulace hovoří o tom, že Apple čeká s uvedením na dokončení nových přenosných počítačů, které se chystá v tomto měsíci uvést. Mělo by jít o MacBook Air, MacBook Pro, bílý MacBook a následně i stolní Mac Mini. Není jisté, zda se dočkáme uvedení všech těchto tržních modelů najednou, ale aspoň některé z nich by se ještě v průběhu července na pultech obchodů objevit měly. Možná tedy skutečně až s jejich nástupem uvidíme také nový Mac OS X Lion v nabídce App Store. Kdo ví.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar