Úvodní stránka » Software

Jak na bootovací DVD s Lionem

Vložil na 19.7.2011 – 12.00 2 komentářů

Zdá se, že se snad již zítra konečně dočkáme vytouženého Mac OS X Lion. I přes všechny dohady je však zřejmé, že bude k dispozici pouze ve formě aplikace zakoupené na App Store, nikoliv na optických médiích. Jak tedy vytvořit bootovací DVD pro potřeby instalace v krajní nouzi?

Touto otázkou se zabýval Thomas Brand na svém blogu Egg Freckles. Celý problém je totiž v tom, že pokud budete nuceni systém přeinstalovat, bude podle všeho nutné nejprve nainstalovat starší verzi Snow Leopard a teprvé poté aktualizovat na verzi Lion. I když je očekávatelné, že tento problém bude možno vyřešit nějakou cestou v rámci předinstalačního dialogu, alespoň dosud tomu tak není. Nezbývá tedy než si připravit vlastní bootovací DVD se systémem Mac OS X 10.7 „Lion“. Jak tedy na to?

  • Jakmile Lion vyjde, tedy zřejmě zítra, budete si jej moci koupit a stáhnout z App Store.
  • Až jej stáhnete, klikněte pravým tlačítkem myši na instalátor a zvolte „Show Package Contents“.
  • Zde ve složce SharedSupport naleznete image s instalačním diskem Lionu pod názvem InstallESD.dmg.
  • Ze složky Utilities ve svém Mac OS X spusťte Disk Utility a klikněte na Burn.
  • Nyní vyberte zkopírovaný soubor InstallESD.dmg jako image k vypálení, vložte prázdné DVD do mechaniky a vypalte.

Teď máte k dispozici bootovací DVD s Mac OS X Lion, z něhož můžete bez zdlouhavého protahování rovnou nainstalovat nejnovější operační systém.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar