Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

iOS je bezpečnější než Android

Vložil na 1.7.2011 – 6.00 Žádný komentář

Společnost Symantec patří v oboru IT bezpečnosti a bezpečnostního auditu ke světové špičce. Nyní vydala studii porovnávající bezpečnost iOS a systému Android. Podívejme se ni blíže.

iOS, mobilní operační systém „pohánějící“ iPhone, iPod Touch či iPad, nabízí uživateli mnohem větší míru zabezpečení než konkurenční Android. Takový je alespoň závěr studie bezpečnostních expertů z prestižní společnosti Symantec.

Celý dokument A Window Into Mobile Device Security má 23 stránek a porovnává z bezpečnostního hlediska právě dva nejrozšířenější mobilní operační systémy, Apple iOS a Google Android.

Zatímco výsledkem testování iOS je „vysoká míra odolnosti proti malware“, v případě Androidu byla určena jako „malá odolnost“. Kromě toho poskytuje, dle studie, iOS větší ochranu před ztrátou dat nebo jejich poškozením, stejně jako proti útokům na integritu souborů. Celá platforma byla také oceněna za výbornou implementaci a připravenost pro šifrování a řízení přístupu. V případě konkurenčního systému byly výsledky o poznání horší.

Konkrétní prvky systému a implementací služeb, jež byly testovány, shrnují následující dvě tabulky.

Symantec - tabulka 1Symantec - tabulka 2Doufejme jen, že v případě chystaného iOS 5 budou výsledky ještě o něco lepší.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar