Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

iOS 4.3.4 opravuje některé chyby

Vložil na 18.7.2011 – 12.00 Žádný komentář

Na konci minulého týdne Apple uvedl zřejmě poslední aktualizaci svého iOS řady 4.3. Tentokrát opravuje několik drobných chyb a řeší problémy s jailbreakem.

Nová verze iOS, 4.3.4, byla uvolněna jako opravná verze řešící zejména chybové zpracování PDF dokumentů. Konkrétně se jedná o chybu, která umožňuje při stažení a otevření záškodnického PDF souboru nechtěné nahrání škodlivé aplikace do telefonu. Vlastně se tedy jedná o jistou formu malware, která může být velice nebezpečná, zejména pak v případě, že daná aplikace začne rozesílat drahé SMS na příslušné číslo útočníka.

Německý Spolkový úřad pro informační bezpečnost (BSI) označil tuto chybu za kriticky závažnou a varoval uživatele před jejími možnými následky. Apple na základě tohoto varování začal urgentně připravovat nápravu a ta byla minulý týden v podobě bezpečnostní aktualizaci na iOS 4.3.4 konečně uvedena.

I když nová verze iOS kromě jiného také uzavřela „bezpečnostní díry“, které umožňovaly jailbreak systému, reakce ze strany komunity na sebe nenechala dlouho čekat a webové stránky jailbreak.me už nyní umožňují provedení jailbreaku také pro tuto novou verzi. Odhaduje se však, že uživatelů s takto „ošetřeným“ iOS je pouze 10 %, což na druhou stranu samo o sobě představuje v celkovém měřítku docela zásadní množství.

Ať už máte svůj telefon „otevřený“ nebo ne, aktualizace na iOS 4.3.4 vám může pomoci předejít zásadním bezpečnostním problémům a zejména také nechtěně vysokým účtům za telefon.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar