Úvodní stránka » Software, Vybíráme

iBank 4: Mějte své finance pod kontrolou

Vložil na 29.7.2011 – 12.00 Jeden komentář

Mac OS X je typický tím, že pro něj existuje ohromná spousta nástrojů pro správu a plánování času, financí a osobních úkolů. Dnes si představíme jednu z mimořádně zdařilých aplikací pro správu osobních financí, iBank.

iBank 4 (v aktuální verzi 4.2.5) je pohodlný desktopový manažer financí, kterého si můžete pohodlně na 30 dní zdarma vyzkoušet a sami se rozhodnout, zda je pro vás tím pravým společníkem. K dipozici je také iPhone klient, který vám umožní mít neustálý aktuální přehled o stavu vašich financí, i když nejste zrovna u počítače.

iBank (1)Co ale vlastně iBank umí? V první řadě si můžete vytvořit nejrůznější portofila, nastavit sledované účty a kategorie příjmů a výdajů. Vždy tak přesně vidíte skutečný stav vašich financí na účtech i v hotovosti, stejně jako v nejrůznějších akciích, komoditách nebo uměleckých sbírkách. Stejně tak máte přehled o tom, která z vašich kratochvil zkonzumuje největší část vašich příjmů.

iBank je tedy skvělý nástroj pro sledování finanční výkonosti, stejně jako pro její plánování. Díky možnosti synchronizace pak máte k údajům přístup i na iPhone, kde je klient velice dobře zpracovaný (a samozřejmě umožňuje editovat a přidávat nové záznamy – i když ne tak pohodlně jako desktopová aplikace) a vždy jste tak přesně informováni o skutečném stavu.

iBank (2)Výhodou iBank oproti jednodušším řešením je možnost dělení typu účtů (obyčejné, spořící apod.), kde si můžete také navolit úrokovou míru. Zajímavou funkcí jsou také Smart Accounts, což sami vývojáři označují jako „iTunes pro finance“. Zde si zkrátka seskupíte příslušné informace ze všech účtů na jednom místě a pak sledujete pouze výsledný stav.

Skvěle jsou zde také zpracovány reporty. Samozřejmostí jsou přehledné grafy i informační tabulky se statistickým vyhodnocením vašich finančních aktivit. To vše pak lépe pomáhá v plánování výdajů na další období.

iBank (3)Velkou výhodou je také možnost práce ve více oknech naráz, což při zadávání většího množství operací, stejně jako při následné analýze, určitě oceníte. Celý program je navíc samozřejmě plně 64bitový, takže využije systémové prostředky velice efektivně.

Jedinou viditelnou nevýhodou aplikace je, dle mého názoru, to, že nebyla dosud lokalizovaná do češtiny. Spousta konkurenčních řešení totiž českou lokalizci podporuje. S ohledem na vysokou kvalitu zpracování informací i jednoduchost ovládání však tento „nedostatek“ můžeme snadno přejít.

Cenově se tato aplikace pohybuje podobně jako ostatní profesionální řešení tohoto charakteru, tedy s cenou $ 59.99 USD nijak nevybočuje z cenového průměru.

Domovské stránky projektu

Hodnocení - 4 body

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar