Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Doodle Dorks: potrapte své mozkové závity

Vložil na 22.7.2011 – 6.00 3 komentářů

Dnes si představíme zajímavou logickou hru od českých autorů, Doodle Dorks. Přijdou si v ní na své milovníci logický hříček, hádanek a skládaček.

Doodle Dorks je dalším představitelem stále populárnějšího žánru puzzle-logic her, jichž se na iPhone objevilo v posledních měsících opravdu mnoho. Vzpomeňme například legendární český počin Woozzle.

V této oddychovce je vaším úkolem pospojovat spolu za použití co nejmenšího množství tahů všechny kostičky stejného druhu. Podle toho, jak dobře si s tímto úkolem poradíte, pak získáte ohodnocení ve formě hvězdiček, kde nejvyšším oceněním jsou tři hvězdičky za daný level.

Doodle Dorks (1) Doodle Dorks (2)

Právě systém hvězdičkového hodnocení je v případě tohoto herního žánru asi nejlepší volbou – umožňuje začátečníkům a „méně bystrým jedincům“ projít bez větších obtíží takřka všechny levely, stejně jako si na své přijdou experti a matfyzáci milující náročná puzzle. Nasbírat nejvyšší počet hvězdiček je totiž opravdu obtížné a hra pak při jejich lovu získává jiný rozměr než když se ji snažíte pouze jednoduše projít.

Výhodou Doodle Dorks je také absence čsového limitu či stopek. Právě to je často zbytečný stresující faktor, který jinak zajímavou a zábavnou logickou hru prakticky pohřbí, respektive otrávají hráče natolik, že ji vypne a už se k ní nevrátí.

Doodle Dorks (3) Doodle Dorks (4)

K dispozici je aktuálně 45 levelů, jimž předchází osmiúrovňový trenažer, v němž si vše nacvičíte. A nevyplatí se to podceňovat. Když po prvních kolech budete nad hrou mávat rukou jako nad triviální blbinou pro předškolní děti, brzy se přesvědčíte, že náročnost levelů stoupá opravdu prudce vzhůru a i otrlý řešitel logických úkolů se pěkně zapotí.

V každém případě je hra Doodle Dorks skvělou oddychovkou. Do budoucna jen doufejme v přidání nových levelů a nebyl by špatný nápad vytvořit vlastní level-editor, kde by si hráči mohli navrhovat vlastní úrovně. Nechme se ale překvapit, co pro nás autoři chystají v rámci budoucích aktualizací.

Odkaz na iTunes

Hodnocení - 4 body

3 komentářů »

 • Michal napsal:

  Vyzkoušel jsem. Pěkná blbina, ale člověk se zabaví :o)

 • Patrik napsal:

  Koupil jsem, zaparil jsem a zamiloval jsem se :-)
  Je to peckovy. Uz dlouho jsem nic zabavnejsiho nehral. A v tomhle pripade extra plati ze v jednoduchosti je krasa. Jedine doporucuju.

 • Maaťa napsal:

  Zaujala mě grafika. Nejdřív jsem si myslel, že to bude nějaká jednoduchá pitomost, ale od čtvrtýho levelu jsem se nemohl odtrhnout. Ta hra prostě pohltí celého člověka. V některých kolech jsem se trápil i přes půl hodiny, ale mám dohráno. CHCI DALŠÍ LEVELY!!!
  Prozatím budu dopilovávat to kde nemám 3 hvězdy :)

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar