Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Další beta iOS 5 přináší rozdílové updaty

Vložil na 26.7.2011 – 12.00 Žádný komentář

Apple vydal již čtvrtou betaverzi svého chystaného pátého pokračování z dynastie mobilních operačních systémů iOS. Kromě drobných oprav v ní nalezneme také několik nových funkcí.

Je zcela zřejmé, že Apple na vývoji iOS 5 pracuje skutečně usilovně. Koneckonců, datum vydání finální verze se velice rychle blíží – již v průběhu září bychom se měli dočkat první verze iOS 5, která přijde zřejmě zároveň s novým modelem telefonu iPhone.

V každé dosud zveřejněné (tedy pro registrované vývojáře) betaverzi přitom nechyběla celá řada nových užitečných funkcí. A nejinak je tomu i v tomto případě.

Tou nejpodstatnější novinkou jsou tzv. delta updates, tedy vlastně stahování rozdílových aktualizací. Co že to znamená v praxi? Apple uvolní například aktualizaci ve velikosti 600 MB, ovšem na jednom zařízení máme systém aktualizovaný opravdu dobře a jinde jsme na něj ani nesáhli od doby, co jsme si ho pořídili.

Uživatel s aktualizovaným iOS si tedy stáhne pouze ty novinky, které již nemá ve své aktuální verzi obsažené a nestahuje tak zbytečná data. Stahuje tedy pouze rozdílové zálohy vůči svému systému.

Tuto funkci ocení všichni budoucí uživatelé iOS 5, protože spolu s jeho uvedením se můžeme těšit také na bezdrátové aktualizace, tedy bez nutnosti připojení kabelem k počítači a k iTunes v něm běžících. Každý MB stahovaný vzduchem pak znamená zbytečnou „zátěž“ navíc.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar