Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Carcassonne (nejen) pro iPhone

Vložil na 28.7.2011 – 12.00 2 komentářů

Carcassonne, desková hra pojmenovaná dle francouzského starvěkého pevnostního města, se nyní konečně dočkala zpracování pro iOS zařízení a můžete si ji tak zahrát pohodlně na svém iPhone, iPad či iPod touch.

Carcassonne je moderní společenská hra německého typu, jejímž autorem je Klaus-Jürgen Wrede. Jde o stolní hru pro 2 až 6 hráčů založenou na postupném přikládání jednotlivých kartiček. Tím vzniká krajina s cestami, městy, kláštery a loukami, kterou si hráči obsazují svými figurkami. Hra získala v roce 2001 první místo v anketě Spiel des Jahres (Hra roku) a Deutscher Spiele Preis (Hra německé veřejnosti).

Carcassonne (1)S ohledem na úspěch a celosvětovou popularitu této hry proto bylo jen otázkou času kdy přijde také na platformu mobilních iOS zařízení. A před nedávnem jsme se dočkali.

Ve hře máme k dispozici základní podobu hry, ovšem již nyní autoři slibují doplnění nejrůznějších rozšíření, jež si získala oblibu také u hráčů klasické deskové verze a dávají tak hře další rozměr. Mezi prvními se můžeme těšit na Hostince a katedrály či Řeka II.

Carcassonne (2)Samotná hra je velice dobře provedená – jak po grafické, tak herní stránce. Můžete hrát lokálně i po Interneru, proti živým hráčům i umělé inteligenci. A na výběr máme hned z devíti AI hráčů s rozdílnou strategií.

Pokud jste Carcassonne nikdy předtím nehráli, nebojte se, hned na začátku je vám k dispozici přehledný a praktický manuál s ukázkami hry, kde je vše názorně vysvětleno a předvedeno. Určitě se tedy ve hře neztratíte.

Carcassonne je skvělá hra, která si získala velikou popularitu u hráčů po celém světě. Stejnému úspěchu se nyní těší i její velice zdařilá elektronická forma na platformě iOS. I když není z nejlevnějších (v přepočtu cca 200 Kč), investice do ní se určitě vyplatí.

Odkaz na iTunes StoreHodnocení - 5 bodů

 

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar