Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Bezdrátové nabíjení iPhone v roce 2012?

Vložil na 4.7.2011 – 12.00 Žádný komentář

Přenos elektrické energie vzduchem není vůbec žádná novinka, zabýval se jí už Nikola Tesla. Až nyní se ale zdá, že tímto způsobem bude možné nabíjet mobilní telefony – a to dokonce možná již příští rok.

I když je to prozatím pouze neověřená spekulace, rozhodně je velice zajímavá a stojí za pozornost. Apple se totiž začal údajně zabývat možnostmi bezdrátového dobíjení iPhone. Tyto metody by pak mohly být v praxi uplatněny již v nové generace chystané na příští rok.

V praxi by to znamenalo, že po osvobození iPhone od drátové synchronizace (bezdrátová synchronizace s iTunes bude možná již od příští verze iOS – 5 – které se dočkáme letos v září spolu s uvedením nového iPhone) by takovýto krok znamenal totální osvobození od kabeláže a první skutečně „bezdrátový“ telefon na světě.

Nebylo by to vůbec poprvé, co Apple vyrazí dech svým klientům, stejně jako zájemcům o nové technologie jako celku. Koneckonců, Apple vytvořil počítačovou myš, dotykové obrazovky, grafické rozhraní operačního systému a mnoho a mnoho dalších věcí, které dnes považujeme za samozřejmé.

Apple navíc údajně pracuje na levnější variantě iPhone, která by měla znamenat revoluci i na trhu levných smartphonů. Pokud by dokonce i zde byla možná bezdrátová synchronizace a bezdrátové dobíjení, bylo by to skutečně přelomové. Nechme se ale překvapit, jak vše nakonec dopadne.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar