Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Thunderbolt kabel a diskové úložiště

Vložil na 30.6.2011 – 6.00 Žádný komentář

I když se rozhraní Thunderbolt poprvé objevilo již před několika měsíci, až dosud nedoznalo většího rozšíření. Nyní se však situace začíná radikálně měnit a v nabídce e-shopu Apple se objevily první vlaštovky.

Faktem je, že několik zařízení využívajících Thunderbolt se již objevilo v uplynulých měsících, ovšem hlavní nápor produktů s podporou tohoto rozhraní se očekává až v druhé polovině letošního roku a následně v roce 2012.

Na stránkách Apple, konkrétně v jeho e-shopu, se však již nyní objevily dvě zajímavé položky. Tou první je propojovací Thunderbolt kabel ($ 49 USD) a druhou pak disková úložiště s podporou tohoto vysokorychlostního rozhraní (od $ 999 USD).

Výrobcem těchto diskových úložišť je společnost Promise a ohlásila varianty s 4x 1 TB disky, 4x 2TB disky, 6x 1 TB disky a 6x 2 TB disky. Vše s možností zapojení v RAID pro redundanci dat.

I když ceny těchto úložišť rozhodně nejsou nejnižší, mnozí profesionálové pracující s velkými objemy dat je jistě ocení. Jde o první podobné řešení s využitím technologie Thunderbolt, takže do budoucna, s příchodem konkurenčních produktů, lze očekávat i snížení ceny a logicky i zvýšení dostupnosti těchto úložišť pro běžné uživatele k normálnímu zálohování.

Nechme se překvapit kolik dalších Thunderbolt-ready produktů se v letošním roce objeví a jak vzájemně ovlivní tržní ceny.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar