Úvodní stránka » Software, Vybíráme

The Settlers pro iPhone

Vložil na 30.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

Hra The Settlers si za řadu let své existence získala mnoho a mnoho příznivců mezi hráči a inspirovala celé jedno odvětví herního průmyslu. Nedávno se objevila také na iPhone.

The Settlers, jak už název napovídá, je hra o osadnících. O těch, kteří přišli na neznámé území a snaží se na něm vybudovat fungující infrastrukturu, zabezpečit své životy po materiální stránce a zároveň se ubránit nájezdům okolních národů, stejně jako své vlastní území dále rozpínat a zkoumat kouty neznámého světa za vlastními hranicemi.

Princip je tedy pochopitelný – snažíte se rozvíjet svůj národ k dosažení blahobytu a prosperity. Aby to bylo možné, musíte si vše rozplánovat a provádět dle jednotlivých logických kroků. Na stavbu budov například potřebujete určité množství dřeva a kamení. Nejdříve si tedy zařídíte dřevorubce a pilu, stejně jako kameníka. Ti vám budou dodávat materiál na stavbu. Když začne dřevo docházet, můžete dřevorubce přesunout jinam nebo si vychovat lesníka, který sází nové stromy.

The Settlers (1)Podobné je to i s dalšími věcmi. Horníci například těží zlato, kterým platíte vojákům nebo jej používáte na některé prvky výzbroje. Horníkům musíte ale dodávat dostatek jídla, aby měli sílu na práci, takže si pořídíte rybáře, lovce nebo farmáře. Ke všemu pak máte další „zpracující“ budovy – jatka, mlýn a pekárnu apod. Při stěhování těžších nákladů vám mohou pomáhat muly, což výrazně urychlí přepravu, ovšem musíte si k tomu zařídit patřičnou chovnou farmu a zajistit jim dostatek vody.

The Settlers (2)To vše a mnoho dalšího jsou jen ukázky logického propojení jednotlivých prvků uvnitř hry, která člověka skutečně pohltí a ovládne. Když začnete své město budovat, nebudete schopni se od hry odtrhnout. Skvělá grafika, příjemná hudba i úžasná hratelnost činí z The Settlers jednu z nejlepších her pro iOS zařízení (iPhone, iPod Touch či iPad) vůbec.

I když není z nejlevnějších a za její pořízení zaplatíte $ 4.99 USD (tedy asi 90 Kč), rozhodně za tuto investici stojí.

Odkaz na iTunes Store

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar