Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Shape Shift – další puzzle pro iPhone

Vložil na 23.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

„Puzzle-logic“ her pro iPhone přibývá, což svědčí o vysoké oblíbenosti tohoto herního žánru na iOS platformě. Dnes se podíváme na další z nich – Shape Shift.

Logických her s prvky puzzle, tedy tzv. „puzzle-logic“ her, je na iPhone dost a dost. Na AppZone.cz jsme si jich už nemalou řádku představili, vzpomeňme například legendární Woozzle z produkce českého týmu Mugeaters.

V posledních dnech se v iTunes Store stává velmi populární hra Shape Shif. Je to i díky tomu, že její cena byla dočasně sražena na nulu.

Shape Shift (1)Princip je velice jednoduchý. Herní plocha je zaplněna různobarevnými kostkami s různými vykreslenými geomtrickými tvary. Kostky se stejným geometrickým tvarem můžete v rámci herní plochy vzájemně vyměňovat, čímž dosáhnete toho, že se vedle sebe objeví dostatečné množství stejnobarevných kostek – a ty pak zmizí. Právě tím sbíráte body.

Do toho se ještě tu a tam objevují nejrůznější nástrahy v podobě bomb, které musíte logickým a efektivním způsobem včas odstranit z herní plochy, jinak prohrajete. Zkrátka se nenudíte.

Shape Shift (2)I když je princip notně podobný například Tetrisu, byť trochu naruby, hra je poměrně chytlavá a s ohledem na nulovou pořizovací cenu určitě potěší. Sice v ní nebudete řešit nijak extrémní úkoly, ale pro relaxci a odpočinek může posloužit dostatečně vhodným způsobem.

Odkaz na iTunes Store

Hodnocení - 4 body

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar