Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Přednášky z WWDC 2011 zveřejněny

Vložil na 24.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

Nedávno proběhla významná konference WWDC 2011, kde Steve Jobs představil nové trendy na poli iOS a Mac OS X. WWDC však nebyla pouze ve znamení keynote Steva Jobse, ale proběhla na ní též řada zajímavých přednášek. Videa z nich nyní Apple zveřejnil.

Bývá to tradičním zvykem – všechna „session videos“, tedy záznamy přednášek, jsou brzy po skončení WWDC zveřejněna na stránkách Apple. I když se pak někdo může zamýšlet nad tím, jaký má tedy vlastně význam platit více než tisíc dolarů za vstupenku na akci, z níž je záznam pořízen a zdarma zpřístupněn, vysvětlení je jasné.

Především význam WWDC není ani tak v přednáškách, jako spíše v osobním setkávání lidí, vývojových týmů a vzájemných konzultací. Účastníci, nejčastěji profesionální softwaroví vývojáři, mohou dokonce přinést části svého programového kódu a zkonzultovat nejasnosti přímo s nejpovolanějšími experty na danou problematiku z vývojových laboratoří Apple.

Samotné přednášky, které tento rozměr nezachycují, pak slouží přinejmenším jako dobrá reklama a strategický marketingový tah. Jejich obsah bývá zpravidla velmi zajímavý a prakticky laděný, takže pro mnoho těch, kdo se na WWDC nedostali a osobní setkání s vývojáři by pro ně třeba ani nemělo reálný význam, jsou k dispozici a představují pilíře v probírané oblasti z daného ročníku WWDC.

Nyní se objevilo celkem 109 nejrůznějších videí spolu s doprovodnými slidy, které prezentují různé oblasti vývoje a technologických novinek u společnosti Apple. K jejich přehrání musíte být registrováni jako vývojáři (registrace je zdarma) a vše si přehrajete snadno z prostředí iTunes, přes něž jsou videa distribuována.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar