Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Porazí Intel MacBook Air?

Vložil na 1.6.2011 – 6.00 Žádný komentář

Samotný titulek možná není nejpřesnější. Intel se totiž chystá pouze uvést nový koncept notebooků, který by měl být přímým konkurentem pro MacBook Air. Ten pak zřejmě přejmou význační producenti přenosných počítačů.

Intel je lídrem na poli procesorů pro notebooky a jako takový definuje řadu nových trendů. Mezi nimi se rozhodl nově uvést také tzv. Ultrabook. Ten zapadne mezi kategorii notebooků a netbooků, oproti nimž se bude vyznačovat extremně malou šířkou.

Manažeři Intelu uvedli koncept ultrabooku na konferenci Computex a vyjádřili se, že by v sobě měl spojovat to nejlepší z notebooků a tabletů. V roce 2012 očekávají, že ultrabook bude mít více než 40 % pokrytí na trhu s laptopy.

Prvních ultrabooků bychom se měli dočkat již v první polovině roku 2012. Slibují to alespoň představitelé společnosti Asus, která je jedním z největších producentů laptopů na světě a kterou koncept ultrabooku velice zaujal. Tato první generace bude s velkou pravděpodobností osazena již novými procesory Sandy Bridge, respektive jejich nástupci Ivy Bridge. Následující generace, již bychom se měli dočkat o rok později, by již měla být osazena specializovanými procesory Haswell, od nichž se očekává cca 50 % úspora energie oproti již tak nenáročným současným Sandy Bridge.

Asus ultrabookNové ultrabooky by měly přijít s extrémně nízkou hmotností, elegantním vzhledem a v neposlední řadě s přijatelnou cenou. Očekává se, že prodejní cena se bude pohybovat již kolem $ 1.000 USD, tedy asi 17.000 Kč.

To vše by mohlo mít výrazný dopad na prodejnost MacBook Air. Je však zřejmé, že si Apple tyto skutečnosti dobře uvědomuje a proto hodlá v nové generaci (prozatím) nejtenčích notebooků světa nabídnout mnoho zajímavých novinek od prvotřídní obrazovky, přes Thunderbolt port až po další zlepšení výdrže a výkonu. Uvidíme, jak obstojí v blížící se silné konkurenci tenkých laptopů.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar