Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Path Finder – užitečný správce souborů

Vložil na 10.6.2011 – 6.00 Žádný komentář

V aktuální soutěži na AppZone.cz můžete vyhrát souborového správce Path Finder. Ale pojďme se podívat, co tento skvělý pomocník vlastně dokáže a k čemu se hodí.

Standardnímu správci souborů – Finderu – jímž je Mac OS X vybaven, bývá často vytýkána přílišná jednoduchost a absence pokročilých náhledových funkcí, stejně jako možností efektivnější úpravy souborů a organizace disku.

Právě tuto kritiku si vzali k srdci vývojáři ze společnosti Cocoatech, kteří se rozhodli vytvořit inteligentního a výrazně pokročilého správce souborů, jež by překonal standardní Finder o doslova několik mílových kroků. Zda se jim to podařilo můžete posoudit sami.

Path Finder (1)Path Finder v sobě kombinuje jednoduchost a eleganci Finderu s mnoha pokročilými funkcemi a inovacemi známými například z webových prohlížečů. Můžeme zde tedy používat například záložky, což je neocenitelná věc při práci s více soubory v různých lokacích na disku. Ušetříte si tak neustálé překlikávání a vše se rázem zjednoduší.

Nechybí ani plugin pro podporu subversion (CVS) nebo inteligentní spouštěč aplikací přímo z menu Path Finderu. Co však považuji za mimořádně užitečné je přímá integrace s komprimačním, resp. dekompresním, nástrojem Stuffit. Právě to mi totiž ve Finderu značně chybělo.

Za užitečnou a praktickou vlastnost lze také považovat snadná tvorba obrazů disku nebo jejich konverze mezi různými formáty. K tomu všemu nechybí ani rychlé náhledy na různé typy souborů (videa, obrázky, texty, html soubory…).

Path Finder (2)Path Finder dal správci souborů v Mac OS X zcela nový rozměr a osobně jej považuji – i s ohledem na možnost nastavení Path Finderu jako výchozího správce souborů (namísto Finderu) – za neocenitelný nástroj pro každého uživatele Mac OS X.

Připomínám, že o Path Finder můžete až do neděle soutěžit také na AppZone.cz a získat jej tak zcela zdarma! Standardní cena je totiž $ 39.95 USD, tedy asi 700 Kč.

Stránky projektu

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar