Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Oldschool Blocks aneb Arkanoid pro iPhone

Vložil na 3.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

Jednou z nejpopulárnějších her se v současnosti na iTunes Store stala Oldschool Blocks, remake populárního Arkanoidu pro iOS zařízení. Dnes se na tento počin společně podíváme.

Možná jste kdysi hráli populární hru Arkanoid. Jde o jednu z nejnámějších her pro počítače a herní zařízení vůbec, jejíž historie sahá až do roku 1972. Nyní se moderní remake této populární arkády objevil také pro iPhone.

Úkol je prostý – odrážíte míček/kuličku tak, abyste trefili co nejvíce cihliček různé barvy. Ty postupně padají a některé z nich uvolňují bonusy. Mezi nimi nechybí extra životy, zrychlení či zpomalení kuličky anebo extra míček. Jednotlivé typy cihel se pak odlišují i podle toho, zda je zlikvidujete jedním, dvěma či více odrazy.

Oldschool BlocksNejde o nijak náročnou hru, spíše o jednoduchou postřehovou arkádu, která vás na chvilku přivede na jiné myšlenky a dovolí vám se zrelaxovat.

Standardně je k dispozici 60 levelů, ovšem dalších 40 si můžete přímo ze hry dokoupit (in-app purchase). Začínáte se třemi životy a budete-li šikovní, není problém si v bonusech nasbírat mnoho dalších.

Celá hra je skutečně jednoduchým, avšak povedeným remakem Arkanoidu. Sice zde některé jeho prvky chybí (zejména některé druhy bonusů), ale jde o důstojného následovníka.

Stránky hry

Hodnocení - 4 body

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar