Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Novinky kolem Time Capsule

Vložil na 27.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

Uvedení nové Time Capsule, o němž se dlouho spekulovalo, proběhlo v tichosti již začátkem minulého týdne. Bez větší publicity tak Apple vypustil nové modely dvou svých zajímavých zařízení. Podívejme se na ně blíže.

Time Capsule je wifi základna s integrovanými pevnými disky pro bezdrátové zálohování dat. Varianta bez disků s názvem AirPort Extreme pak slouží čistě jako wifi router. Oba tyto produkty se po dlouhé době dočkaly několika inovací a minulé úterý tak byly na trh dodány jejich nové generace.

Tou nejmarkantnější změnou je zvýšení kapacity Time Capsule až na 3 GB. Dosud bylo na výběr pouze mezi 1 GB a 2 GB modelem, nyní máme na výběr mezi 2 GB a 3 GB. S ohledem na to, že se Apple rozhodl překonat hranici 3 GB, však musely být zvoleny disky trochu slabších parametrů než bylo původně zamýšleno.

Spekulovalo se, že desktopové pevné disky Hitachi nahradí serverové WD Caviar. I když ke změně značky z Hitachi na Western Digital skutečně došlo, byly zvoleny opět desktopové disky z řady Caviar Green. Důvodem je jednak nižší spotřeba, ale především pak fakt, že v serverové řadě 3 GB zástupce chybí. Pokud chtěl tedy Apple překonat tuto hranici, musel zvolit z desktopových variant. I tak se ale jistě oproti Hitachi jedná o výrazné zlepšení.

Dalšího výrazného zlepšení došlo v případě vyzařovacího výkonu wifi antény. V obou případech byl vyzařovací výkon navýšen téměř na trojnásobek, což by mělo (s ohledem na další faktory) zajistit stabilnější a lepší připojitelnost k zařízení i na větší vzdálenosti.

Oproti původním spekulacím jsme se však nedočkali nového chipu A4 ani A5, o jejichž nasazení se vedly dlouhé debaty na nejrůznějších fórech. Faktem ale je, že Time Capsule i AirPort Extreme se bez nich zatím docela dobře obejdou.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar