Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Novinky kolem iPad 3

Vložil na 1.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

I když jsme se teprve nedávno dočkali nové generace tabletu z dílny společnosti Apple, začínají na světlo již pronikat první zprávy o jeho nástupci, který by měl být představen v průběhu příštího roku.

Zprávy o chystaném iPad 3 přinesl portál Digitimes. Podle jeho zdrojů certifikoval Apple v nedávné době řadu taiwanských výrobců právě pro výrobu součástí třetí generace svého populárního tabletu.

Již nyní je zřejmé, že nový iPad nebude v řadě ohledů tak překvapivý, jak se původně očekávalo. Namísto OLED displeje, o němž se až dosud spekulovalo, by měl být osazen 9,7″ LCD. Ve výsledku by se tak nemělo v tomto směru příliš změnit oproti iPad 2, avšak nezbývá než doufat, že narozdíl od současné generace již tento displej nebude mít problémy s prosvitem, což je chyba prvních kusů iPad 2.

Je také již téměř jisté, že Apple zcela zavrhnul vcelku absurdní myšlenku na umístění Thunderbolt portu do těla iPad 3. I o této variantě se totiž vedly dlouhé diskuze a spekulace. V případě iPad by však takové rozhraní vcelku postrádalo smysl a klasický způsob připojování k PC tak bohatě stačí. Není však vyloučeno, že se pro specifické účely objeví redukce na Thunderbolt. Otázkou však je, zda vůbec bude jeho přenosová rychlost podporována.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar