Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Nová verze iTunes 10.3.1 je venku

Vložil na 9.6.2011 – 6.00 3 komentářů

Pokud jste tak ještě neučinili, nezapomeňte si co nejdříve stáhnout novou verzi iTunes s pořadovým číslem 10.3.1, která opravuje důležitou chybu ve verzi 10.3 vydané o jeden den dříve.

Právě jeden den po vydání verze 10.3, která v sobě integruje některé funkce pro podporu chystané služby iCloud, jsme se dočkali opravné verze s pořadovým číslem 10.3.1.

Připomeňme, že mezi vlastnostmi nové verze 10.3 nechybí například automatické stahování anebo kupříkladu přístup k přehledu dříve zakoupených aplikací. Ostatně právě absence takového přehledu byla dosud terčem četné kritiky z mnoha stran, zejména pak od uživatelů konkurenčních operačních systémů pro mobilní zařízení.

Trochu paradoxně je popis aktualizace 10.3.1 takřka shodný s 10.3, nedočkali jsme se žádného explicitního vysvětlení vydání opravné verze. Přesto se objevilo několik neoficiálních zpráv, které význam této aktualizace upřesňují.

Konkrétní problém po vydání verze 10.3 se totiž objevil v případě synchronizace některých iOS zařízení. U některých uživatelů totiž nová verze iTunes ohlašovala chybu „unknown error (-50)“ právě v okamžiku synchronizace. Aktualizace 10.3.1 by ji měla odstranit a pravděpodobně doladit ještě pár kosmetických změn v již představených nových funkcích.

Doufejme, že aktuální verze iTunes bude dostatečně stabilní a spolehlivá. I když nešlo o velký problém, vzbudil na mnoha diskusních fórech řadu otázek a kritiky. Apple však k řešení přistoupil rychle a statečně a nyní by měly být veškeré potíže zažehnány.

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar