Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Nová Time Capsule přinese podporu iOS

Vložil na 3.6.2011 – 6.00 Žádný komentář

Možná jste o zařízení Time Capsule již slyšeli, přestože u nás rozhodně nepatří – zejména kvůli vysoké ceně – k nejrozšířenějším ani příliš častým. Slouží pro bezdrátové zálohování dat z Mac OS X. Nyní se zdá, že se brzy dočkáme nové verze.

V uplynulých dnech probleskly médii zprávy o tom, že se skladové zásoby Time Capsule výrazně snížily a ani v oficiálních Apple Store tak není snadné tento produkt zakoupit.

Princip Time Capsule je jednoduchý – nabízí v prvé řadě možnost bezdrátového zálohování (pomocí Time Machine) veškerých dat na obsažený pevný disk. Navíc slouží jako šikovný a velice kvalitní wifi router, s jehož pomocí můžete snadno zpřístupnit internetové připojení všem v kanceláři nebo domácnosti.

Na trhu je však už nějaký pátek a nyní se zdá, že s postupujícími novými trendy i nároky uživatelů přestává dostačovat potřebám trhu. S ohledem na mnoho nepřímých důkazů se proto zdá, že Apple chystá další verzi Time Capsule a je dokonce možné – i když to nelze v žádném případě očekávat s jistotou – že bude uvedena již příští týden na konferenci WWDC 2011.

Významnou novinkou by zde měla být podpora cachování aktualizací pro Mac OS X i iOS zařízení. Nově tedy bude Time Capsule shraňovat důležité aktualizace již stažené a po připojení vám je rovnou nabídne – již stažené a tedy bez čekání – navíc i pro váš iPhone nebo iPad. Prvděpodobné je také přizpůsobení Time Capsule potřebám chystané služby iCloud, v tomto směru však nadále převažují pouze spekulace.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar