Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Najděte si nové přátele za pomoci iPhone

Vložil na 17.6.2011 – 6.00 Žádný komentář

Apple testuje novou technologii, která by měla nabídnout zcela nový rozměr sociálním sítím a kontaktům, které v současné době uživatelé po celém světě vyhledávají. Pojďme se podívat na tuto službu blíže.

Společnost Apple patří ve svém oboru k nejpokrokovějším a nejinovativnějším. Kromě jiného jí můžeme na vrub připsat také mimořádnou modernizaci notebooků nebo mobilních telefonů. Nyní se zdá, že se Apple rozhodl aktivněji zapojit do boomu sociálních sítí, ovšem opět velice originálním způsobem.

Tedy, mám-li být upřímný, nijak moc originální způsob to není, protože obdobný koncept byl již představen v české reality show Den D, kam podnikatelé chodí prezentovat své nápady ve snaze získat investici k jejich realizaci. A právě velice podobný nápad tomu, kterým se Apple nyní zabývá, jsme mohli vidět ve třetí řadě této reality show.

O co ale vlastně jde? Pomocí jednoduché služby si vytvoříte profil, v němž nastavíte co nejpřesnější informace o sobě, svých zájmech, koníčcích, životních hodnotách a zkrátka všem, co vás zajímá. Daná aplikace pakbude prostřednictvím GPS sledovat vaši polohu a relativně k ní v daném okruhu identifikuje další uživatele téže aplikace s profily, které se shodují s vaším v co nejširší míře.

iPhone seznamkaVýsledkem může být šance na seznámení s mnoha novými zajímavými lidmi s podobnými zájmy, o nichž byste se jiným způsobem ani nedozvěděli. A kdo ví, možná takhle vzniknou i dlouhé a trvalé vztahy.

Sám jsem na tuto technologii upřímně zvědavý a rád se nechám překvapit. Počkejme si, zda půjde o další z mnoha a mnoha nápadů Apple, jenž nakonec zůstane nerealizován či se skutečně brzy dočkáme „inteligentní GPS seznamky“.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar