Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Mac OS X 10.6.8 na spadnutí

Vložil na 22.6.2011 – 6.00 Žádný komentář

O chystaném updatu Mac OS X Snow Leopard jsme vás již informovali. Mělo by jít o poslední výrazný update před uvedením nástupnického systému Mac OS X Lion. Nyní se zdá, že se konečně dočkáme.

Update Snow Leoparda na verzi 10.6.8 byl ohlášen již před časem. Mělo by se jednat o poslední výrazný update této verze Mac OS X před uvedením Liona v průběhu první poloviny července.

Tento update v sobě zahrnuje řadu menších vylepšení a příprav pro nástupnickou verzi. Jednou z významných novinek a vylepšení jsou úpravy App Store, které mají přispět bezproblémovému přechodu na Liona. To potvrzuje i samotná specifikace updatu, ve které se nachází informace, že důvodem je zlepšení dostupnosti Mac OS X Lion.

Dále se dočkáme několika oprav – například odstranění chyby v Preview, kde občas dojde k neočekávanému ukončení aplikace. Významného zlepšení se také dočká podpora IPv6, konkrétní informace však zatím schází. Chybět nebude ani zlepšení VPN a odstranění dalších známých variant malware MacDefender.

V neposlední řadě pak verze 10.6.8 odstraňuje některé chyby a vylaďuje prostředí tak, aby bylo lépe použitelné pro nový Final Cut Pro X, který včera Apple oficiálně vydal. Sám Apple uvedl, že verzi 10.6.8 silně doporučuje pro práci s novou verzí tohoto svého editačního programu.

I když je zatím verze 10.6.8 stále přístupná výhradně vývojářům, zdá se, že se jejího uvedení dočkáme skutečně v nejbližších několika dnech.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar