Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Jak ověřit kompatibilitu aplikací s Mac OS X Lion

Vložil na 29.6.2011 – 6.00 Žádný komentář

V horizontu necelých dvou týdnů bychom se měli dočkat finálního uvedení Mac OS X Lion na trh. I když update by měl být prostřednictvím App Store zcela bezproblémový, mnozí si kladou otázku jak to bude s podporou současných aplikací v novém systému.

Bohužel neexistuje žádný jednoduchý nástroj či migration assistent, který by kompatibilitu aplikací s chystaným Lionem individuálně ověřil. Jedinou takovou oficiálnější možností je stažení betaverze Mac OS X Lion a vlastní ozkoušení jednotlivých aplikací. Má to však jeden háček – musíte být registrovaným vývojářem Apple.

To ale vůbec nevadí, protože zvolna vznikají nové služby, které si kladou za cíl zpřístupnit dané informace i běžným smrtelníkům. Jednou z nich je také databáze Roaring Apps.

V adresáři aplikací Roaring Apps naleznete soupis aplikací s označením příslušné nejnovější verze, jež bezproblémově fungují v Mac OS X 10.6.8 „Snow Leopard“ a vedle vždy najdete konkrétní informaci o tom, zda tato verze příslušné aplikace bude fungovat také v Mac OS X 10.7 „Lion“.

U aplikací se může objevit jeden ze čtyř stavů – funguje bez problémů, funguje s probémy, nefunguje, nebyla testována. Podle toho si můžete snadno udělat přesnější představu o tom, co vás čeká po migraci na Liona a zda se případně nevyplatí chvíli počkat, až vývojáři vašeho oblíbeného programu uvedou odpovídající update.

Databáze Roaring Apps je velice obsáhlá a osobně jsem nenašel žádnou z mnou běžně využívaných aplikací jež by zde nebyla uvedena. Chcete-li si tedy i vy ověřit jak se vám bude v Lionu pracovat, určitě se podívejte.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar