Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

iTunes budou 64bitové

Vložil na 15.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

Velice dlouho už uživatelé Mac OS X čekají, až se iTunes objeví v 64bitové podobě a bude tak možné využít plný hardwarový potenciál. Nyní se zdá, že se konečně dočkáme.

Zprávu o 64bitové verzi iTunes přinesl zpravodajský portál 9to5mac.com a informoval v ní, že nejnovější betaverze chystaného iTunes 10.5 bude právě pro 64bitovou architekturu navržena. Půjde však takto využít pouze v případě jejího spuštění v prostředí operačního systému Mac OS X Lion. V současném Snow Leopardovi se budeme muset i v tomto případě spokojit pouze s 32bitovou verzí.

Zdá se navíc, že celá aplikace byla velmi výrazně přepracována. Ne sice po stránce uživatelského rozhraní, ale spíše „uvnitř“. Můžeme se tak dočkat mnohem svižnějšího běhu a efektivnějšího využití systémových prostředků.

Škoda jen, že na uvedení ostré verze iTunes 10.5 si ještě chvilku počkáme. Doufejme jen, že čekání bude skutečně stát za to.

Portál 9to5mac.com zároveň upozornil, že některé další žádané aplikace nadále zůstávají pouze v 32bitovém režimu. Konkrétně byla zmíněna aplikace iPhoto. Je otázka, kdy Apple uvede 64bitovou variantu tohoto populárního nástroje, zatím jen doufejme, že si nebudeme muset počkat až na další verzi celého balíku iLife.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar