Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

iPhone 5 s moderním bleskem

Vložil na 23.6.2011 – 6.00 Žádný komentář

Chystaný nástupce současného iPhone 4 by měl kromě mnoha drobných vylepšení přijít také s lepším fotoaparátem. Právě k němu se váže také nově uvedená informace o změnách týkajících se blesku.

Ať už se bude nový iPhone označovat 4S nebo 5, je pravděpodobné, že nepřinese žádné megalomanské změny. Spíše se můžeme těšit na revitalizaci některých funkcí z iPhone 4 a drobná vylepšení.

Co se však očekává jako jisté je podstatné vylepšení integrovaného fotoaparátu. Nejenže bychom se měli dočkat výraznějšího navýšení Mpix, a to ze současných pěti pravděpodobně na osm, dle některých spekulací však možná dokonce i na dvanáct, ale také nás čeká výměna blesku.

Spekulovalo se o tom, že blesk bude umístěn dále od samotného objektivu. Zda tomu tak bude nebo ne, to se teprve ukáže. Nyní se objevila další zpráva, která tvrdí, že současná technologie blesku bude nahrazena dvěma LED diodami. Ve výsledku bychom se tak měli dočkat mnohem lépe prosvětlených a kvalitnějších fotografií pořízených s použitím blesku.

Porovnání obou technologií, tedy současné jedné LED diody a duálního řešení, můžete vidět na fotografii, kterou pro srovnávací účely vytvořili autoři portálu zomgitscj.com s použitím mobilních telefonů Nokia.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar