Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

iOS 5 zařadí mezi notifikace i kalendář

Vložil na 28.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

Na základě nejnovější vývojové verze iOS 5 lze usuzovat, že ve finálním release nalezneme také notifikace z kalendáře. Právě po této funkci mnozí uživatelé dlouho volali.

Centrum notifikací i způsob jejich oznamování doznaly v nově chystané verzi iOS s pořadovým číslem 5 mnoha změn. Již jsme vás o nich informovali dříve, ovšem neustále se na jejich vyladění dále a dále pracuje.

Postupně se tak objevují nové informace, stejně jako nyní. Dosud totiž mezi integrovanými notifikacemi chyběly ty z kalendáře. Nyní však je zřejmé, že na uzamčené ploše, tzv. lock screen, budeme mít k dispozici také vypsané alerty z integrovaného kalendáře iOS a budeme tak mít větší přehled o denní agendě i bez nutnosti nahlížení do otevřeného kalendáře.

Notifikace - kalendářApple se viditelně inspiroval centrem notifikací u konkurenčního systému Android, což ovšem není vůbec na škodu (a přiznejme si, že Android zase mnohé čerpal právě z iOS). Výsledek je skutečně pozoruhodný a nezbývá než doufat, že se ostrého uvedení iOS 5 dočkáme opravdu brzy (současné zprávy z Apple hovoří o podzimu a dá se očekávat, že datum vypuštění iOS 5 bude podobné s datem uvedení nového iPhone 4S/5).

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar