Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Hype – užitečný pomocník pro HTML 5

Vložil na 14.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

Hledáte-li efektivní nástroj pro tvorbu webů s HTML 5, a to včetně animací, kterými lze pohodlně nahradit u Apple nepopulární Flash, máme pro vás dnes jeden tip. Nástroj zvaný Hype.


HTML 5 je novou generací webového značkovacího jazyka HTML, v němž lze snadno vytvářet také animace, respektive přehrávat videa bez nutnosti externích zásuvných modulů apod. Experimentálne je k dispozici volba HTML 5 například u YouTube videí a stále více se rozšiřuje.

S ohledem na to, že Apple nemá v oblibě Flash a namísto toho prosazuje právě HTML 5, může jít do budoucna o skutečně významný prvek a přelomovou technologii. Už dnes je koneckonců HTML 5 podporován ze strany všech majoritních i většiny minoritních prohlížečů.

A právě zde nadchází příležitost pro nástroj Hype. Jeho tvůrci si dali za cíl vytvořit program pro tvorbu interaktivního webového obsahu v HTML 5, a to včetně animací. Vše má být pojato jako maximálně jednoduché a ergonomické řešení ne nepodobné kdysi oblíbenému Macromedia Director pro Flash.

Hype - menuHype sice není tvořen společností Apple, avšak nemá k ní vůbec daleko. Oba hlavní tvůrci Hype dříve pracovali jako klíčoví programátoři společnosti a orientovali se právě na webové nástroje. Později se rozhodli osamostatnit a jejich nejvýznamnějším počinem je právě Hype, který v App Store láme žebříčky prodejnosti.

K dispozici zde máme přehledný WYSIWYG editor s náhledovým panelem založeným na WebKitu (zobrazení je tedy stejné jako v Safari), spolu s bohatým textovým editorem plným nejrůznějších nástrojů pro úpravu schémat a obrazců.

Hype - editorHype se přísně drží standardů, ale zároveň integruje individuální podporu jednotlivých rozšířených prohlížečů, mezi nimiž nechybí MSIE ani Google Chrome. Znamená to, že když cílový prohlížeč nepodporuje například CSS 3, Hype jej přepne na javascriptové animace.

Zdá se, že Hype je nástroj s bohatou budoucností a jeho obliba v App Store toto jednoznačně dokazuje. I když cena není úplně nejnižší, aktuálně 23.99 EUR, pro webové programátory a designery může být rozhodně skvělým pomocníkem.

Stránky projektu

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar