Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

HP uvede tablety již 1. července

Vložil na 14.6.2011 – 6.00 Žádný komentář

Už od prvního července bude na trhu nový tablet, který si klade za cíl ukrojit z podílu trhu ovládaného tabletem iPad co největší kus. Pocházet bude z produkce HP.

Že se průběžně objevují konkurenční výrobky pro novinky Apple není žádným divem ani tajemstvím. Nedávno uvedl Samsung velice zajímavé tablety, za něž si vysloužil dokonce žalobu od Apple za plagiátorství. Nyní však s novým konceptem a bez kopírování (víceméně) přichází také Hewlett-Packard.

Finální podoba jejich tabletu by měla být uvedena do prodeje již 1. července tohoto roku a cenově se bude pohybovat zhruba na stejných hladinách jako je tomu v případě tabletů iPad, tedy cca od $ 499.99 USD. K dispozici by měl být 16 GB model a o zhruba sto dolarů dražší 32 GB model.

HP tabletCo by mohlo být velkým argumentem pro koupi tohoto nového tabletu je zejména chystaná podpora párování s Palm zařízeními. Právě nativní podpora umožňující vzájemnou synchronizaci by mohla pro mnoho uživatelů znamenat opravdu důležitou vlastnost, kvůli které upřednostní raději HP před Apple iPad.

Jsem upřímně zvědavý, jak si HP poradí se svým vstupem na trh tabletů. Možná se nám rodí velký konkurent jablečného tabletu iPad a možná jde jen o chabou kopii. Jak tomu je skutečně, to poznáme už za pár týdnů.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar