Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Další novinky o Mac OS X Lion

Vložil na 6.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

Na světlo světa se dostalo několik dalších novinek o chystané nové verzi operačního systému Mac OS X. Podívejme se na ně společně.

Právě dnes začíná v San Franciscu konference WWDC 2011, kde je jedním z klíčových prvků, jež mají být představeny, také nová verze operačního systému Mac OS X s pořadovým číslem 10.7 a kódovým označením „Lion“. Dosud však není známo přesné datum jeho uvedení – a právě to by se ve večerních hodinách mělo změnit.

Prozatím se však podařilo získat hned dvě varianty, k nimž se světová média přiklánějí. Jedna hovoří o uvedení Mac OS X Lion již 14. června, tedy příští týden v úterý. Druhá varianta se kloní k datu 10. července, což stylově odpovídá pořadové verzi (10.7).

Ať tak či onak, Mac OS X Lion je za dvěřmi a do jeho uvedení na trh už můžeme odpočítávat dny. Nechme se překvapit, zda dnes večer Steve Jobs některou z uvedených teorií podpoří či uvede ještě zcela odlišné datum.

Další zajímavou novinkou týkající se nové verze Mac OS X je také snadný přechod z desktopové na serverovou variantu. Až dosud se obě varianty výrazněji lišily a v případě, že jste chtěli provozovat Mac OS X jako plnohodnotný serverový systém, bylo nutné pořídit si specializovanou distribuci Max OS X Server.

Nyní se však situace s největší pravděpodobností změní. S ohledem na plánovanou ditribuci nové verze operačního systému prostřednictvím App Store se v Apple rozhodli upravit systém tak, aby v případě zájmu o serverovou variantu stačilo dokoupit potřebné rozšíření (opět prostřednictvím App Store) a z desktopového Mac OS X se rázem stane plnohodnotný serverový operační systém.

Již zítra se společně podíváme na potvrzené aktuální novinky nejen o Mac OS X, o nichž již dnes večer bude hovořit Steve Jobs ve své keynote na WWDC 2011. Těšte se.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar