Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Co přinese iOS 5 (3)

Vložil na 9.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

I tentokrát se podíváme na novinky, které si pro nás přichystali vývojáři mobilního operačního systému iOS pro jeho pátou generaci. Dnes bude řeč o focení a práci s obrázky.

V již třetím pokračování našeho miniseriálu o novinkách v chystaném iOS 5, jehož uvedení se dočkáme na podzim letošního roku, se podíváme na další zajímavé novinky. Kromě řady nových funckcí a aplikací totiž dojde také k vylepšení těch stávajících. Příkladem toho je fotoaparát a práce s obrázky.

Fotoaparát
Fotoaparát v iPhone se stal příručním nástrojem pro pořizování momentek. Díky slušné kvalitě výsledných obrázků má každý k dispozici slušný kompakt, který se hodí pro rychlé zachycení událostí. Co však v případě momentek hraje důležitou roli? Především čas. A chceme-li jej ušetřit, potřebujeme se do režimu focení dostat co nejrychleji.

Nově proto bude možné se do focení přepnout i ze zamknuté obrazovky, a to pouhým stiskem tlačítkem odpovídajícího tlačítka na obrazovce vedle odemykacího proužku. Samotné snímání pak provedete tlačítky pro regulaci hlasitosti na boku přístroje.

Aby toho nebylo málo, k dispozici budou nově i vodící linky, které vám pomohou lépe srovnat výsledný obraz. Ten pak budete ještě moci prostřednictvím nové služby iCloud sdílet se svými dalšími zařízeními. Takže fotky pořízené za pomoci iPhone snadno rychle zpřístupníte také v tabletu iPad apod.

Camera - iOS 5Obrázky
Modernizací projde i nástroj Photos, v české lokalizaci zvaný Obrázky. Dá se říci, že se z něj stane skutečně plnohodnotný grafický editor, který na mobilních zařízeních nemá konkurenci.

Obrázky budete nyní moci velice pohodlně editovat, provádět výřezy a ukládat je jako samostatné fotografie, stejně jako sdílet prostřednictvím iCloud s ostatními iOS zařízeními.

Přibydou ale i další funkce. Nově bude možné přímo v aplikaci provádět jednoduché změny jasu nebo například odstranit efekt červených očí. Samozřejmostí také bude možnost organizovat si jednotlivé fotografie v oddělených albech. Zkrátka a dobře, Apple si dal opět záležet.

Photos - iOS 5

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar