Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Co přinese iOS 5 (2)

Vložil na 8.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

V další části miniseriálu věnovaného chystané nové verzi iOS s pořadovým číslem 5 se podíváme na další zajímavé novinky. Konkrétně pak na integrovaný todo list a integraci slžeb sociální sítě Twitter.

Včera jsme si představili několik chystaných novinek, na které se můžeme těšit v páté řadě mobilního operačního systému iOS. Dnes je na čase v představení pokračovat a podíváme se tedy na několik dalších zajímavých funkcí, které podzimní aktualizace iOS přinese.

Reminders
Společnost Apple a její výrobky se nesmazatelně zapsaly do oblasti time managementu. Právě Apple je totiž nejrozšířenější platformou – ať už v podobě iOS či Mac OS X – pro nejrůznější GTD manažery, todo listy a remindery. Není proto divu, že se v nové verzi iOS obejví jeden integrovaný reminder.

Půjde o vizuálně jednoduchý, ale přitom mimořádně praktický todo list s notifikacemi, který bude navíc úzce provázán s kalendářem iCal či novou službou iCloud, dokonce ale i s Outlookem. Co je ale ještě zajímavější – Apple vždy přidá nějakou užitečnou funkci navíc a zde tomu nebude jinak. Remindery budou fungovat i na geolokační bázi. To znamená, že když se přiblížíte k místu, kde chcete nějakou akci provést, Reminder vás na to ihned upozorní formou notifikace (pochopitelně i v případě zamknuté obrazovky – v takovém případě se notifikace objeví pod sebou nad odemykacím pruhem). Tato funkce půjde u jednotlivých poznámek zapnout individuálně, vše je tedy opět jen a jen na vás.

Reminders - iOS 5Twitter
V zahraničí i u nás se stává neustále populárnější sociální sítí Twitter. I když svou oblibou nemůže konkurovat Facebooku – jehož zaměření je však poněkud jiné – stal se důležitou součástí každodenní rutiny pro mnoho lidí. Patříte-li mezi ně, jistě oceníte výraznou provázanost s touto sociální sítí přímo z prostředí iOS.

Nově budete moci sdílet veškeré fotografie z vaší galerie na chystaném photoshare od Twitteru. Samozřejmostí je také zapojení nových funkcí do Safari či map, odkud budete moci pohodlně ihned zasílat jednotlivé „tweety“ i s příslušnými odkazy. S postupným rozšiřováním Twitteru možná tuto funkci začnou stále více doceňovat i čeští uživatelé.

Twitter - iOS 5Na další novinky v iOS 5 se podíváme zase zítra. Těšte se.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar