Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Co přinese iOS 5 (1)

Vložil na 7.6.2011 – 12.00 Jeden komentář

V novém miniseriálu věnovaném chystanému iOS 5 i postupně představíme klíčové novinky, které tato nová verze přinese.

Změny notifikací
To, co bylo iOS často vytýkáno uživateli jiných platforem, je jeho metoda ohlašování notifikací. Samotný způsob oznámení i nemožnost dohledání historie notifikací byla pro řadu uživatelů zásadním problémem.

Apple si toto uvědomil a v iOS 5 se proto dočkáme inovovaných notifikací i nástroje pro sledování jejich historie. Samotné notifikace se navíc nebudou zobrazovat tak neobratným způsobem jako nyní, ale pouze bez přerušení vaší práce zobrazí proužek se zprávou v horní části obrazovky. V případě uzamčeného telefonu budou také zobrazny pod sebou na obrazovce.

iOS 5 - notifikaceiMesage
FaceTime přinesl podporu VoIP, avšak bez možnosti textové komunikace. Nyní se Apple hrdě postavil k této výzvě a v iOS 5 se dočkáme také užitečného a propracovaného chatu v podobě aplikace iMessage.

Prostřednictvím datových sítí či wifi připojení tak budete moci zdarma „textovat“ s ostatními uživateli této platformy a vyměňovat si s nimi nejen text, ale i obrázky. Skype či Viber se tak zvolna stávají nepotřebnými.

Velkou výhodou iMessage je také to, že budete moci přepínat mezi iOS zařízeními, která používáte. To znamená, že konverzaci začnete například z iPhone, ale následně v ní budete moci pokračovat z prostředí iPad.

iOS 5 - iMessageNa daší novinky se společně podíváme již brzy. Zatím se těšte na podzimní uvedení iOS 5, alespoň pokud máte iPhone 3GS a vyšší, nižší modely totiž nebudou podporovány.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar