Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Camtasia – screencast jednoduše

Vložil na 16.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

Potřebovali jste někdy nahrát video představující nějakou aplikaci? A co takhle ukázku z nějaké hry? To vše a mnohem víc vám nabídne profesionální screencast studio Camtasia.

Camtasia Studio je program, který ocení nejeden uživatel. Umožňuje nahrávat dění na obrazovce, a to i ve spuštěných hrách nebo dalších náročnějších aplikacích. Samozřejmostí je také možnost výsledného videa.

Ovládání aplikace je velice snadné. Vše je rozděleno do nahrávací a editační nabídky. V nahrávací rozhraní můžete zvolit režim a oblast obrazovky, jež chcete nahrávat. V editačním pak pochopitelně upravujete výsledek a editujete jednotlivé části videa.

Camtasia - nahráváníAž sem to není žádná velká novinka, koneckonců nahrávání screencastů umožňuje Mac OS X standardně (i když ne tak pohodlně a bez možnosti okamžité snadné editace). Co je však opravdu zajímavé je možnost nahrávání zvuku zároveň ze systému a zároveň z mikrofonu nebo možnost doplnění svého videoobrazu z kamery iSight – nemusíte být tedy limitování pouze screencastem jako takovým.

V editační části je vše velice srozumitelné, prostředí je navrženo opravdu ergonomicky a uživatelsky přívětivě. Dobře působí i skutečnost, že celé editační rozhraní je ovládáním i koncepcí velice blízké iMovie. Nechybí zde možnosti nejrůznějších efektů, přidání titulků, prolínání stop nebo práce se zvukem. Výsledek pak můžete snadno exportovat do mnoha formátů či rovnou odeslat na YouTube nebo přenést do iTunes.

Camtasia - editaceCamtasia Studio je skvělý nástroj a výtečný pomocník. Ocení jej však pouze jasně vymezená část uživatelů a pro ně zřejmě nebude překážkou ani vyšší cena – $ 99 USD (tedy asi 1700 Kč).

Stránky programu

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar