Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple začal vracet peníze za Final Cut Pro X

Vložil na 29.6.2011 – 12.00 Žádný komentář

Apple nedávno vydal novou verzi svého střihového studia Final Cut Pro X. Došlo zde ovšem k tak mimořádným změnám, že ne každý uživatel byl ochoten se s nimi smířit a mnozí teď žádají své peníze zpět. Apple jim vychází vstříc.

Nový Final Cut Pro X toho měl hodně změnit. Bylo ohlášeno, že půjde o zcela přelomovou verzi, která způsobí revoluci. A svým způsobem se tato předpověď společnosti Apple splnila.

Zatímco amatérští uživatelé si při práci s intuitivním a přehledným prostředím nového Final Cut Pro X chrochtají blahem, profesionálové vesměs jednotně ohrnuli nad touto verzí nos. Hlavní důvody jsou dva – odstranění velkého množství funkcí pro profesionální střih a nekompatibilita s předchozími verzemi aplikace.

Apple po vlně kritiky přislíbil, že začne pracovat na nápravě a mnoho funkcí bude následně doplněno formou aktualizací. Stejně tak se údajně pracuje i na zpětné kompatibilitě s předchozími verzemi (resp. z důvodu odlišné technologie se počítá spíše s nějakou formou převodníku). Ne každému se chce ale čekat, a tak mnozí uživatelé žádají své peníze zpět. Apple se jim vesměs rozhodl vyhovět a po individuálním zvážení každé žádosti peníze obvykle vrací.

K situaci se vyjádřili i vývojáři předchozích verzí Final Cutu, kteří současnou podobu vnímají jako nešťastnou. Lze ovšem očekávat, že Apple si, jak je jeho zvykem, nenechá takto silnou vlnu kritiky líbit a v nejbližší době uvede slibované aktualizace, jež by měly Finl Cut Pro X vrátit zpět do světa profesionálních střihačů.

O vývoji v celé kauze vás budeme dále informovat. Již nyní pro vás také připravujeme podrobnou recenzi nového Final Cut Pro X, kterou si na AppZone.cz budete moci v nejbližší době přečíst. Těšte se.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar