Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Aktuální novinky ze světa Apple

Vložil na 2.6.2011 – 6.00 Žádný komentář

Na základě četných žádostí jsme se rozhodli nově přinášet souhrny nejvýznamnějších událostí ze světa Apple. Začneme dnes a hned nás čeká několik zajímavých novinek.

iOS 5 přinese propojení s Twitterem

Některými médii probleska zpráva, kterou ocení zejména milovníci a aktivní uživatelé sociální sítě Twitter. Na ní si můžete vyměňovat krátké zprávy nejrůznějšího charakteru a přidávat například odkazy na externí zdroje.

Od iOS verze 5 by mělo být, alespoň dle aktuálních informací, možné sdílet fotografie jedním stiskem tlačítka přímo z galerie do nově spouštěné fotoslužby Twitteru. Zda tomu tak skutečně bude se dozvíme možná již příští týden na konferenci WWDC 2011.

Konferenci WWDC zahájí Steve Jobs

I když by podle bulvárních plátků měl být Steve Jobs již asi dva měsíce po smrti, má se kupodivu stále k světu a čile podporuje vývoj a uvádění nových produktů na trh. Konferenci WWDC 2011, která proběhne v San Franciscu již 6. června, tedy příští týden v pondělí, by měl dokonce osobně zahájit.

Obsahem konference bude zejména budoucnost iOS a Mac OS X. Očekává se, že zde bude upřesněno datum vydání nových verzí obou operačních systémů, případně i uvedení nového iPhone či některých modelů přenosných počítačů.

MacDefender se brání

Velice brzy po vydání updatu, který odstraňuje všechny známé varianty malware MacDefender, se objevila zcela nová varianta, která dokáže tento update obejít. Apple si tak s tvůrci tohoto „viru“ hraje na kočku a myš a je nepravděpodobné, že by tato hra v brzké době skončila.

S větším rozšířením Maců dochází také ke zvýšení četnosti snah o napadení, respektive využití, jejich uživatelů k nekalým praktikám (zcizení údajů o platebních kartách apod.). Jedinou obranou, kterou lze proti MacDefenderu i jeho budoucím následovníkům skutečně doporučit, je proto zachovávání bezpečnostních návyků a obezřetnost při práci s počítačem.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar