Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Vychází update Mac OS X na 10.6.8

Vložil na 30.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

K vývojářům a registrovaným testerům se v pátek dostal další update současného Mac OS X 10.6 „Snow Leopard“, který obsahuje řadu novinek. Pojďme se podívat, co nás v něm čeká.

Verze 10.6.8 byla prozatím uvolněna pouze pro úzký okruh lidí – spolupracující vývojáře a testery. My ostatní si na ni budeme muset počkat cca o týden až dva déle. Už teď ale víme, jaké novinky přinese.

Především tento update potvrzuje spekulace o tom, že nový Mac OS X 10.7 „Lion“ bude šířen prostřednictvím App Store. Právě vylepšení a úpravy App Store jsou jednou z podstatných novinek a přímo ve specifikaci updatu se nachází informace, že důvodem je zlepšení dostupnosti Mac OS X Lion.

Samozřejmě to neznamená, že by nebylo možné pořídit si systém na DVD nebo flash disku, je zde však ale tato varianta, na kterou se chce Apple soustředit jako na primární.

Dále se dočkáme několika oprav – například odstranění chyby v Preview, kde občas dojde k neočekávanému ukončení aplikace. Významného zlepšení se také dočká podpora IPv6, konkrétní informace však zatím schází. Chybět nebude ani zlepšení VPN a odstranění dalších známých variant malware MacDefender.

Dá se říci, že tento update zametá cestičku před blížícím se příchodem Mac OS X Lion, jehož datum uvedení by mělo být oznámeno již 6. června na konferenci WWDC. Určitě si ho tedy nenechte utéct.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar