Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Toy Balls – logická hra s míčky

Vložil na 17.5.2011 – 6.00 Žádný komentář

Patříte-li mezi fanoušky originálních a nápaditých logických her pro iPhone a další iOS zařízení, máme pro vás dnes jeden zajímavý tip – Toy Balls!

Hra Toy Balls! je dočasně k dispozici zdarma pro iPhone, iPod Touch a iPad. Na pohled i svou myšlenkou je velice jednoduchá, přitom však originální, nápaditá a ohromně návyková.

Váš úkol je prostý – na hrací plochu padají nejrůznější míčky a vy musíte nalézt uskupení co nejvíce stejných míčků, ty pospojovat a tím dojde k jejich odstranění. Musíte si ale pospíšit – nové míčky stále připadávají a když je jich hodně, mohou se dostat až k elektrické překážce, kde stačí jediný dotyk a příslušné kolo skončí s neúspěchem.

Toy Balls! (1)Vše ale vyžaduje přemýšlení – jednotlivé druhy míčků mají různou hmotnost a díky tomu se i odlišně chovají při pádu, odstraňování atd. S ohledem na faktor náhody při padání míčků, rychlost rozhodování a zmíněné rozdíly ve hmotnosti jednotlivých balónů se tedy jedná často o nelehký úkol.

Jednotlivé úrovně jsou navíc velice nápaditě řešené a vždy jste postaveni před nový úkol – novou výzvu. Někdy míčky padají do velkého pružného řetězu, jindy se pohybují v koridorech, či musíte brát v úvahu otáčející se ručičku, která mění směr pádu nebo způsobí zaseknutí míčku.

Toy Balls! (2)To vše, v kombinaci s velmi pěknou grafikou, činí hru Toy Balls! jednou z nejlepších oddychovek logického charakteru pro iPhone. Důvod, proč v naší recenzi nedostane plný počet hvězdiček je pouze ten, že nepřichází s úplně převratným konceptem a ve srovnání s některými komplikovanějšími hrami jako je Woozzle nebo iSlash stále nabízí spíše jednodušší typ logické hry.

Odkaz na iTunes Store

Hodnocení - 4 body

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar