Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

TIP: Jak na číselné zobrazení síly signálu

Vložil na 11.5.2011 – 6.00 Žádný komentář

Mnoho uživatelů iPhone zvažuje – a po někdejších problémech se signálem u iPhone 4 ještě citelněji – jak efektivněji získat přehled o aktuální síle signálu telefonního operátora. Rozhodli jsme se vám dnes poskytnout jeden zajímavý tip, kterým toho můžete docílit.

Pokud chcete mít i vy lepší přehled o tom, jaká je aktuální síla signálu vašeho operátora a systém pěti čárek vám nedostačuje, je zde pro vás řešení. Bohužel nevypadá graficky tak pěkně jako zmíněné čárky, ale je možné nechat si intenzitu signálu zobrazit v podobě čísel. Konkrétně tedy v decibelech, jimiž se intenzita měří. Platí přitom, že čím je hodnota blíže 0 dB, tím lepší signál máte.

Nejprve přejděte do telefonu a zadejte: *3001#12345#*

TIP - decibely (1)Po stisku tlačítka volání se telefon přepne do tzv. Field Test módu. Zde můžete získat nejrůznější informace o síti. Pro nás je však podstatné to, že nyní vidíte signál zobrazený právě číselnou hodnotou.

TIP - decibely (2)Abyste toto zobrazení zachovali, podržte tlačítko power a vyčkejte, než se zobrazí výzva pro vypnutí telefonu. Nyní jej nevypínejte, ale dlouze podržte tlačítko Home (dokud nedojde k ukončení Field Test módu a nezobrazí se opět přehled plochy s ikonami).

TIP - decibely (3)Jak můžete vidět, číselná hodnota zůstala zachována. Pokud byste se rozhodli v budoucnu toto zobrazení opět vrátit do původního stavu, stačí, když opět vstoupíte do Field Test módu a ťuknete prstem na číselnou hodnotu reprezentující údaj o síle signálu. Ten se ihned přepne na zobrazení v podobě grafických sloupečků (tímto způsobem je možné jednotlivé režimy ručně přepínat). Jakmile pak ukončíte Field Test mód, budete mít opět hodnotu zobrazenou v podobě jednoduchého grafu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar