Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Skryté ovládání iPhone

Vložil na 25.5.2011 – 6.00 Žádný komentář

Německý výzkumný tým z Hasso Plattnerova Institutu uvedl před několika dny zajímavou studii, která demonstruje možnost skrytého ovládání iPhone prostřednictvím kamery.

Až dosud směřoval vývoj k miniaturizaci a k hlasovému ovládání, nyní však vědci z týmu HPI přišli se zajímavým konceptem, který umožňuje nechat iPhone v kapse u saka a přitom s ním pohodlně pracovat. I když… jedině pokud vám je pohodlné nosit na hlavě kameru.

Inženýři, kteří s tímto konceptem přišli, tvrdí, že jde o logický krok. V případě rušných prostředí nebudete moci telefon ovládat hlasem a nutnost vždy si telefon vyndat z pouzdra a poté jej tam zase vrátit, může někoho obtěžovat. Do budoucna proto hledí s vizí miniaturních kamer umístěných u obličeje uživatele (například vestavěných do brýlí apod.), které dokáží příslušné pohyby přenášet za pomocí technologie bluetooth rovnou do fyzického telefonu, jež máte zandaný v kapse.

Tento koncept, nazvaný Imaginary Phone, již s úspěchem otestovali v podobě prototypu a nutno říci, že výsledek rozhodně není nezajímavý.

Vývojáři navíc zaručují, že by tento mechanismus měl fungovat takřka za všech světelných podmínek, takže by nemělo hrozit znefunkčnění ovládání v noočních hodinách či za přímého slunečního svitu.

Nechme se překvapit, kam až vývoj pokročí. Rozhodně je ale zajímavé sledovat podobné trendy – uvidíme, jak budeme s telefony pracovat za pár let.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar