Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Piškvorky pro iPhone, iPod a iPad

Vložil na 10.5.2011 – 6.00 Žádný komentář

Nedávno se mezi hrami pro iOS zařízení objevila klasika všech klasik – piškvorky. Ovšem ve zcela mimořádném a kvalitním provedení. Pojďme se tedy na tuto hru podívat blíže.

Zatímco dosud nebyl problém nalézt na App Store Gomoku, Renju nebo například Mahjong, tradiční piškvorky zde chyběly. Vlastně ne tak docela, nejrůznější snahy o ně (obvykle v anglickém označení tic-tac-toe) se objevily již v minulosti, ovšem jejich kvalita nebyla zrovna valná.

Vše se ale změnilo letos v březnu, když se objevila hra českých autorů z týmu společnosti Nextwell, která uvedla špičkově odladěnou verzi hry s prostým českým názvem Piškovrky (k dispozici je ovšem také v plně anglické lokalizaci).

Co je na této hře tak zdařilého? V první řadě nutno říci, že máte na výběr ze tří úrovní obtížnosti, chcete-li hrát proti vašemu telefonu. I na nejnižší obtížnost je však iPhone velice silným a zdatným soupeřem, který vám nic nedá zadarmo. Umělá inteligence je zde tedy opravdu zdařilá a nemusíte se tak bát, že hra bude příliš triviální.

Piškvorky - obtížnostPiškvorky - hra

Kromě hry proti iPhonu však máte možnost také síťové hry proti skutečným hráčům. Celá hra je pochopitelně napojena na Game Center, takže zde můžete hrát se známými i cizími lidmi z celého světa a navíc můžete sledovat osobní i globální statistiky celé hry.

Poslední možností je použít iPhone jako virtuální čtverečkovaný papír a hrát proti živému soupeři na jednom telefonu.

Piškvorky pro iPhone dále počítají celkový čas strávený hraním, počty výher i proher. Vždy tedy máte detailní přehled o svém zlepšování i aktuální statistiku.

Chcete-li se tedy vrátit do dětských let anebo se zkrátka jen na chvilku zabavit, Piškvorky mohou být tou pravou volbou pro vás.

Odkaz na iTunes

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar