Úvodní stránka » Software, Vybíráme

OpenTTD – Budovatelská strategie zdarma

Vložil na 13.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

Množství nejrůznějších tycoon her, tedy budovatelských strategií, kde je vaším cílem vydělávání peněz, budování infrasktruktury a konkurenční boj s počítačovými nebo živými protivníky, stále narůstá. Dnes si představíme jednu zajímavou, kterou si můžete zcela zdarma zahrát i na vašem Macu.

Možná si někteři z vás vzpomenou na hru Transport Tycoon či jejího novějšího bratříčka, Transport Tycoon Deluxe. Právě tato hra se stala inspirací pro OpenTTD (Open Transport Tycoon Deluxe), kde slovíčko Open znamená, že se v tomto případě jedná o open-source remake hry.

Na vývoji OpenTTD se podílí mnoho lidí z celého světa a mezi nimi i nezanedbatelné množství Čechů a Slováků. A co že je vlastně cílem jejich snažení?

OpenTTD - 1Přdevším vybudování kvalitního klonu legendárního „TTD“, ovšem s doplněním mnoha dalších rozšiřujících funkcí. A že se jim to podařilo – o tom není sporu. Dnešní OpenTTD nabízí velikou mapu, lokalizaci do mnoha jazyků, řadu doplňkových funkcí (ve městě například kromě autobusů mohou jezdit také tramvaje) a tak dále, a tak dále…

A o co tedy v OpenTTD vlastně jde? Již jsem to nastínil v předchozím odstavci. V této hře se v roli magnáta vlastnícího dopravní společnost snažíte vybudovat rychlou, efektivní a konkurenceschopnou dopravní infrastrkturu pro převážení osob i nákladů. Můžete tak zajišťovat přesuny surovin do továren a následně vyrobené produkty do města k zákazníkům či například vozit obyvatele města v „MHD“ anebo zajišťovat transporty poštovních balíků.

OpenTTD - 2K tomu všemu máte k dispozici množství dopravních prostředků, jež se v průběhu času zdokonalují, mění za nové modely atd. Mezi nimi nechybí lodě, vlaky, letadla ani nákladní auta nebo autobusy. Narozdíl od původní verze hry zde však máte i již zmíněné tramvaje a především sadu mnoha nových typů vozidel.

Grafická stránka hry je velice zdařilá, stejně jako příjemná podkresová hudba, která si vás rychle získá. U OpenTTD prosedíte velice snadno desítky hodin, jen aby vaše dopravní síť byla skvěle propracovaná, plná semaforů, vodních zdymadel, výhybek, křižovatek, mostů a jiných pěkných věcí.

OpenTTD - 3Kdo miloval hraní s vláčky, toho OpenTTD musí zákonitě bavit. Jde totiž ještě mnohem dál a přitom bez minimálních nákladů a s pohodlím práce u počítače můžete vybudovat překrásné scenérie a trénovat tak ještě svoje obchodní myšlení.

Stránka projektu

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar