Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Nový MacBook Air s novými procesory

Vložil na 23.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

Objevily se zprávy, že chystaná nová generace MacBook Air, kterého bychom se měli dočkat již v průběhu nadcházejícího léta, bude obsahovat zcela novou generaci procesorů řady Sandy Bridge.

Mělo by jít o tzv. ULV (ultra-low voltage) procesory, tedy procesory s extrémně nízkou spotřebou. Intel uvádí, že by spotřeba těchto procesorů měla být maximálně 17 W, což hovoří za vše.

Právě této generace ULV procesorů z řady Sandy Bridge bychom se měli velmi pravděpodobně dočkat již v nadcházejících modelech MacBook Air. Konkrétně by mělo jít o procesory s taktem 1.7 GHz a 1.8 GHz. Nižší model bude vybaven 3 MB L3 cache, zatímco vyšší model si vyslouží ještě o 1 MB více. Spotřeba by měla být ovšem stejná.

Otázkou je, kdy se reálně těchto procesorů dočkáme v prodeji. Spekuluje se totiž o tom, že prozatím budou nasazeny právě do MacBook Air, jehož uvedení je naplánováno na přelom června a července, ovšem do smostatného prodeje a k dalším výrobcům mimo Apple by se měly tyto procesory dostat později.

Je také pravděpodobné, že výkonnější varianty této řady procesorů se v budoucnu objeví také v nové generaci MacBook a MacBook Pro. Na ty si však budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar